coffee island

Επισκέπτες αυτή τη στιγμή:

Ανακοίνωση

HTTA ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΙΚΤΗ Κ15 ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΕΠΣΗ ΜΕ 1-2 ΑΠΟ ΤΑ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΑ (14/3/2024 16:41)

Παρότι προηγήθηκε και είχε πολύ καλή παρουσία στο σημερινό παιχνίδι στο Ατσαλένιο, η Μικτή Κ15 Γυναικών της ΕΠΣΗ δεν κατάφερε στα τελευταία λεπτά να κρατήσει το υπέρ της 1-0 και γνώρισε την ήττα με 1-2 από το αντίστοιχο συγκρότημα της ΕΠΣ Δωδεκανήσου.

Το Ηράκλειο προηγήθηκε 1-0 στο α’ ημίχρονο με γκολ της Σωμαράκη ενώ είχε νωρίτερα και σπουδαία ευκαιρία με την Μοσχάμπαρη για να σκοράρει.

Στο 60’ η Καμπουράκη μετά από φάση διαρκείας ισοφάρισε για τα Δωδεκάνησα και στο τελευταίο λεπτό του αγώνα σε μία αντεπίθεση η Κουρκουβή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-2.

Τελευταίο παιχνίδι για την Μικτή Κ15 Γυναικών ΕΠΣΗ είναι την επόμενη Τετάρτη 20/03 με την Μικτή Χανίων στις Μουρνιές.

ΗΡΑΚΛΕΙΟ (Γιάννα Δούκα): Γραμματικάκη, Δεττοράκη, Ροβιθάκη, Χρονάκη, Αποστολάκη, Καρνομουράκη, Πεδιαδιτάκη, Σωμαράκη, Μοσχάμπαρη, Σπαθαράκη, Ηλιοπούλου (52’ Γαλανάκη).

ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΑ (Γιώργος Τριχιάς): Σακκομήτρου, Πιζάνια (50’ Τσάπου), Μπρόκου (70’ Οικονόμου), Κουδούνη, Λία, Παπαδοπούλου (70’ Χατζηαντωνίου), Ογουτμέν, Πετρίδη (63’ Κουρκουβή), Καμπουράκη, Γρύλλη, Σβύνου (70’ Μαρή)