diakriton
fifty

Επισκέπτες αυτή τη στιγμή:

Ανακοίνωση

ΣΤΟΥΣ «8» ΤΟΥ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Η ΜΙΚΤΗ Κ16 ΕΠΣΗ, 1-2 ΤΗΝ ΑΧΑΪΑ (11/4/2024 16:31)

Σε ένα άκρως συναρπαστικό παιχνίδι η Μικτή Κ16 ΕΠΣΗ επικράτησε σήμερα με 1-2 της ΕΠΣ Αχαΐας στο γήπεδο Προσφυγικών και προκρίθηκε στις 8 καλύτερες Ενώσεις του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος.

Το Ηράκλειο προηγήθηκε στην εκπνοή του α’ ημιχρόνου με τον Κωστάκη, οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο ξεκίνημα της επανάληψης με τον Δαραμούσκα και ενώ όλα έδειχναν ότι η πρόκριση θα κριθεί στα πέναλτι, ήρθε ο Βασίλης Κωστάκης με κεφαλιά στο 95ο λεπτό μετά από εκτέλεση φάουλ του Φίλιππου Καλογιαννάκη να κάνει το 1-2 και να στείλει το Ηράκλειο στην προημιτελική φάση.

Επόμενος αντίπαλος για την διεκδίκηση της πρόκρισης στα ημιτελικά είναι τα Δωδεκάνησα, σε αναμέτρηση που θα γίνει στο Ατσαλένιο, ενώ αναμένεται ο ορισμός της ημερομηνίας διεξαγωγής από την ΕΠΟ.

ΕΠΣ ΑΧΑΪΑΣ Κ16 (Δημήτρης Βαλσάμης): Αναστασόπουλος, Κορμπάκης, Πέλο, Σταματάκης Χρ., Χαβάνης, Δαραμούσκας (83’ Σταματάκης Σπ.), Καραβασίλης (46’ Παπαευθυμίου), Μπαλάσκας (53’ Μαλιούκης), Μπούρδος (62’ Ασπρούλιας), Σπαλιάρας, Γκολφίνος.

ΕΠΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ Κ16 (Γιώργος Ανωγειαννάκης): Αλεξανδράκης, Βγόντζας, Μενεγάτος, Ντελής (89’ Τσέρος), Ζουραράκης (63’ Ζέφι), Καλογιαννάκης Στ. (46’ Σταματάκης), Καλογιαννάκης Φ., Κουντούρης (63’ Χατζηκυριάκος), Μαυρογιάννης (75’ Αδαμάκης), Ψαρολογάκης, Κωστάκης.