DP Studies

Επισκέπτες αυτή τη στιγμή:

Ανακοίνωση

ΗΤΤΑ-ΑΠΟΚΛΕΙΣΜΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΙΚΤΗ Κ16 ΕΠΣΗ ΜΕ 1-2 ΑΠΟ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΑ (30/4/2024 16:36)

Δεν κατάφερε να πάρει το νικηφόρο αποτέλεσμα που θα της επέτρεπε να προκριθεί στους «4» του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος η Μικτή Κ16 ΕΠΣΗ, γνωρίζοντας ήττα-αποκλεισμό με 1-2 από τα Δωδεκάνησα στον προημιτελικό που έγινε στο γήπεδο ΠΟΑ.

Η Μικτή ΕΠΣΗ ήταν ανώτερη στο α’ ημίχρονο, προηγήθηκε με γκολ του Κωστάκη στο 32’ και είχε ευκαιρίες αλλά και δοκάρι σε απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τσέρου.

Με την έναρξη της επανάληψης ο Κριστιάν Χύσα έκανε το 1-1 με απευθείας φάουλ και στο 69’ ο Μπλεάντρο Χύσα έδωσε προβάδισμα 1-2 στα Δωδεκάνησα.

Στη συνέχεια το Ηράκλειο πίεσε για την ισοφάριση, είχε και δεύτερο δοκάρι με τον Κωστάκη αλλά δεν κατάφερε να ισοφαρίσει και να στείλει την πρόκριση στα πέναλτι…

ΗΡΑΚΛΕΙΟ (Γιώργος Ανωγειανάκης): Αλεξανδράκης, Βγόντζας, Μενεγάτος, Τζιράκης, Τσέρος (64’ Ντελής), Καλογιαννάκης Στ. (64’ Ζέφι), Καλογιαννάκης Φ. (57’ Κουντούρης), Μαυρογιάνης, Ψαρολογάκης, Κωστάκης, Σταματάκης (82’ Χατζηκυριάκος).

ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΑ (Γιώργος Τριχιάς): Ποβάζνι, Καρασάββας (67’ Αλιμερκάι), Κορνέζος, Στολής (88’ Χαντάκαρος), Χύσα Κρ., Λουϊζάκης, Παπαχαραλάμπους, Πούπα, Κρητικός (46’ Λελέκης), Παπαμανώλης (57’ Χύσα Μπλ.), Ψαρρής Β. (67’ Καματερός).